Home | Rentals | Teams | Leagues | Links


Download your copy of the new schedule in PDF format
Download spares list in PDF format


ROUND 2

SKIPS

A Group
NAME  NAME  NAME  NAME 
Jerry Whyte  12  Neil Harder  Paul MacDougall  Tom Allore 
Benny Brock  Vince Brennan         
B Group
Bill Nancarrow  Eric Gilbert  13  Larry Arbour  Don O'Neill 
10  Tony Merrall  11  Bert Garrett  Serge Francoeur     

SCHEDULE

DATE  TIME  SHEET 1  SHEET 2  SHEET 3  SHEET 4  BYE  Cleaning 
Feb 07  6:00 PM 8 vs 9  7 vs 4  12 vs 1    3   Garrett 
8:00 PM   2 vs 6  13 vs 5  10 vs 11 
Feb 14  6:00 PM 11 vs 3  6 vs 13  5 vs 10    2   Brock 
8:00 PM   1 vs 7  8 vs 12  9 vs 4 
Feb 21  6:00 PM 8 vs 4  1 vs 9  12 vs 7    6   Nancarrow 
8:00 PM   5 vs 11  10 vs 3  2 vs 13 
Feb 28  6:00 PM 2 vs 10  5 vs 3  6 vs 11    13   MacDougall 
8:00 PM   4 vs 12  8 vs 1  9 vs 7 
Mar 07  6:00 PM 7 vs 8  1 vs 4  12 vs 9    5   Gilbert 
8:00 PM   13 vs 3  6 vs 10  2 vs 11 
Mar 14  6:00 PM 2 vs 5  13 vs 11  6 vs 3    10   Brennan 
8:00 PM   9 vs 8  7 vs 4  1 vs 12 

PLAYOFFS MARCH 21, MARCH 28, & APRIL 4


ROUND 2 - A GROUP
  TEAM   7   12   9   8   1   4 
Whyte  W      W  T 
12  Harder    W  W   
MacDougall      W  W 
Allore    W    W 
Brock     
Brennan  T     
ROUND 2 - B GROUP
  TEAM   2   6   13   5   10   11   3 
Nancarrow  W         
Gilbert         
13  Arbour  W  W       
O'Neill      W  W   
10  Merrall        W  W 
11  Garrett        W  W 
Francoeur         



 

ROUND 1

SKIPS
NAME  NAME  NAME  NAME 
Benny Brock  Bill Nancarrow  Serge Francoeur  Vince Brennan 
Don O'Neill  Eric Gilbert  Jerry Whyte  Tom Allore 
Paul MacDougall  10  Sam Mifsud  11  Bert Garrett  12  Neil Harder 
13  Larry Arbour  14    15    16   

SCHEDULE

DATE  TIME  SHEET 1  SHEET 2  SHEET 3  SHEET 4  BYE  Cleaning 
Nov 1  6:00 PM 2 vs 9  6 vs 12  13 vs 1    5   Allore 
8:00 PM   3 vs 11  4 vs 7  10 vs 8 
Nov 8  6:00 PM 10 vs 3  4 vs 5  7 vs 11    Gilbert 
8:00 PM   1 vs 12  9 vs 6  8 vs 13 
Nov 15  6:00 PM 5 vs 7  9 vs 1  4 vs 12    8   Marshall 
8:00 PM   13 vs 6  10 vs 11  3 vs 2 
Nov 22  6:00 PM 13 vs 2  6 vs 10  8 vs 1    7   MacDougall 
8:00 PM   11 vs 4  9 vs 12  3 vs 5 
Nov 29  6:00 PM 12 vs 3  5 vs 10  7 vs 9    1   Arbour 
8:00 PM   11 vs 6  4 vs 13  2 vs 8 
Dec 6  6:00 PM 2 vs 7  1 vs 6  5 vs 12    3   Garrett 
8:00 PM   4 vs 9  13 vs 10  8 vs 11 
Dec 13  6:00 PM 8 vs 6  11 vs 1  5 vs 9    4   Mifsud 
8:00 PM   3 vs 13  10 vs 2  7 vs 12 
Dec 20
Snack Nite 
6:00 PM 10 vs 4  12 vs 8  2 vs 11    6   Brock 
8:00 PM   5 vs 13  7 vs 1  9 vs 3 
Jan 3  6:00 PM 7 vs 13  11 vs 5  4 vs 6  12 vs 2  9   Nancarrow 
8:00 PM     3 vs 8  1 vs 10 
Jan 10  6:00 PM 7 vs 10  13 vs 11  9 vs 8    12   O'Neill 
8:00 PM   6 vs 3  4 vs 1  2 vs 5 
Jan 17  6:00 PM 8 vs 4  3 vs 7  6 vs 2    11   Harder 
8:00 PM   12 vs 10  1 vs 5  9 vs 13 
Jan 24  6:00 PM 9 vs 11  12 vs 13  1 vs 3    10   Brennan 
8:00 PM   2 vs 4  5 vs 8  6 vs 7 
Jan 31  6:00 PM 1 vs 2  5 vs 6  3 vs 4    13   Whyte 
8:00 PM   8 vs 7  9 vs 10  11 vs 12 

ROUND 1 SCOREBOARD

  TEAM   1   2   3   4   5   6   7   8   9  10  11  12  13 
1.   Brock  W  W  W  W  W  W  W 
2.   Nancarrow  W  W  W  W  W 
3.   Francoeur  W  W 
4.   Brennan  W  W  W  W  W  W 
5.   O'Neill  W  W  W  W 
6.   Gilbert  W  W  W  W  W 
7.   Whyte  W  W  W  W  W  W  W  W  W  W  W 
8.   Allore  W  W  W  W  W  W  W  W 
9.   MacDougall  W  W  W  W  W  W  W  W  W  T 
10.   Mifsud  W  W  W 
11.   Garrett  W  W  W 
12.   Harder  W  W  W  W  W  W  W  W  W  W 
13.   Arbour  W  W  W  T  W 
validated