Home | Rentals | Teams | Leagues | Links

Teams are formed from all those who sign up, and a round robin is played. The length of the round robin depends on the number of participants.

All Games 9:00 AM


Winners in red; ties in blue 

Download the third round schedule in PDF format

ROUND 1   ROUND 2

ROUND 3

SKIPS

NAME  NAME  NAME  NAME 
Bill Russell  Brian Thomas  Dave Flieler  Wendy Bowen 
Serge Francoeur  Bert Garrett  Mike Lamoureux  Dave Melanson 

SPARES

     
     
     

SCHEDULE

DATE  Ice 1  Ice 2  Ice 3  Ice 4 
Feb 26  1 vs 2  3 vs 4  5 vs 6  7 vs 8 
Mar 5  4 vs 7  6 vs 1  8 vs 2  3 vs 5 
Mar 12  3 vs 6  7 vs 2  1 vs 5  8 vs 4 
Mar 19  5 vs 4  1 vs 8  3 vs 7  2 vs 6 
Mar 26  6 vs 8  5 vs 7  2 vs 4  1 vs 3 
Apr 2   7 vs 1  4 vs 6  3vs 8  5 vs 2 

ROUND 2

SKIPS

NAME  NAME  NAME  NAME 
Michele Whitney  Dave Flieler  Wendy Bowen  Bert Garrett 
Serge Francoeur  Gail Bond  Mike Lamoureux  Dave Melanson 

SPARES

Doug Green  Bill Russell  Bert Garrett 
Benny Brock (Skip)  Don O'Neill (Skip or Vice)  Liz Griffiths 
Alison Anderson     

SCHEDULE

DATE  Ice 1  Ice 2  Ice 3  Ice 4  Cleaning 
Jan 8  1 vs 2  3 vs 4  5 vs 6  7 vs 8 
Jan 15  4 vs 7  6 vs 1  8 vs 2  3 vs 5 
Jan 22  3 vs 6  7 vs 2  1 vs 5  8 vs 4 
Jan 29  5 vs 4  1 vs 8  3 vs 7  2 vs 6 
Feb 5  6 vs 8  5 vs 7  2 vs 4  1 vs 3 
Feb 12  7 vs 1  4 vs 6  3 vs 8  5 vs 2 
Feb 19  2 vs 3  8 vs 5  4 vs 1  6 vs 7 

ROUND 1

SKIPS

NAME  NAME  NAME  NAME 
Gail Bond  Bert Garrett  Mike Lamoureux  Dave Melanson 
Wendy Bowen  Barb Flieler  Dave Flieler  Marlene Orr 

SPARES

Doug Green  Bill Russell  Bert Garrett 
Benny Brock (Skip)  Don O'Neill (Skip or Vice)  Liz Griffiths 
Alison Anderson  Sharon Marcon   

SCHEDULE

DATE  Ice 1  Ice 2  Ice 3  Ice 4  Cleaning 
Oct 23  1 vs 5  2 vs 6  3 vs 7  4 vs 8 
Oct 30  1 vs 2  3 vs 4  5 vs 6  7 vs 8 
Nov 6  4 vs 7  6 vs 1  8 vs 2  3 vs 5 
Nov 13  3 vs 6  7 vs 2  4 vs 1  8 vs 5 
Nov 20  6 vs 8  5 vs 7  2 vs 4  1 vs 3 
Nov 27  5 vs 4  8 vs 1  2 vs 3  7 vs 6 
Dec 4  7 vs 1  4 vs 6  3 vs 8  5 vs 2 

validated